ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1971294
*
nr 197 1294
Spegel
1800-tal, H.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 14:12:18
1
2.000 kr
2/12 14:10:32
2
1.100 kr
2/12 14:10:50
2
1.200 kr
2/12 14:11:01
2
1.400 kr
2/12 14:11:12
2
1.500 kr
2/12 14:11:29
2
1.600 kr
2/12 15:19:33
2
1.800 kr
2/12 15:21:21
2
2.000 kr
2/12 15:21:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 197 1294
Spegel
1800-tal, H.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 14:12:18 | 1 | 2.000 kr |
2/12 14:10:32 | 2 | 1.100 kr |
2/12 14:10:50 | 2 | 1.200 kr |
2/12 14:11:01 | 2 | 1.400 kr |
2/12 14:11:12 | 2 | 1.500 kr |
2/12 14:11:29 | 2 | 1.600 kr |
2/12 15:19:33 | 2 | 1.800 kr |
2/12 15:21:21 | 2 | 2.000 kr |
2/12 15:21:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27